Uğur Şeker

Uğur Şeker Kimdir?

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi’ nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi

2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’ nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’ nın satışını gerçekleştirdi ve 2010 yılında Zap Medya’dan ayrıldı.

Bugüne kadar yaklaşık 4500 adet internet kampanyasını yönetti. İnternet Reklamcılığıyla ilgilli olarak Türkiye’ de pekçok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. IPZ GIA, Altınörümcek, DPİD, Kristal Elma, TÜHİD, Bumerang, Felis ve Meribel’ de jüri üyeliği yaptı. İnteraktif dünyayla ilgili olarak pekçok gazete ve dergide yazıları yayınlanmıştır.Türkiye’ de ilk olan Mynet Webschool ve Webstar Türkiye 1 ‘in fikir sahibidir ve kordinatörlüğünü yapmıştır.

IAB Türkiye Platformu’ nun ilk Divan Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesidir.
Galata Business Angels (GBA) kurucu üyesidir ve Yönetim Kurulu’ nda görev almaktadır.

MMA Türkiye ve IPTV Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Türkiye’ de bir ilk olan Bilgi Üniversitesi, İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisansı Next Akademi’ de öğretim üyesidir.

3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor’ da “Merkez” isimli spor programını sunmuştur. Sugarwokz şapkasıyla Aşk Tutulması, Aşk Geliyorum Demez, Çakallarla Dans 1-2-3, 2 Süper Film Birden gibi birçok filme ve belgesele ortak/yapımcı olarak imza atmıştır.

Şu an ikinci girişimi olan DBİ - Djital Büro İstanbul’ da çalışmaktadır.

Pınar Hanım’ la evli olan Şeker’ in, Can ve Mert adında iki yakışıklı oğlu ve mini adında tatlı mı tatlı bir köpeği vardır.