İnternet Pazarı Çok Büyüyecek

Bir sektörün sektör olabilmesinin ilk adımı kullanıcı sayısı ve bu paralelde oluşan evren büyüklüğüdür. Ardından aktörler çıkar ortaya ve teker teker rol kaparlar. Ayrılanlar olur yenileri gelir ama artık paylaşım başlamıştır. Dernekler kurulur, sektör içinde sivil toplum kuruluşları olmaya başlar. Demokratik bir toplum olmanın en temel gerekliliğidir bir yandan, diğer yandan sektörleşme yolundaki en önemli katalizördür. Çünkü farklı çıkar gruplarının aynı masada oturma zamanı gelmiştir. Artık daha fazla bütçe ve istihdam gerekliliği ortaya çıkmıştır.

En önemli konulardan birisi de o sektörle ilgili araştırma sayısının fazlalığı ve datadır. Bu kısa yazıyı yazmamın en temel nedeni de bu kısa çıkarımı sizlerle paylaşmak aslında : Son 10 gün içerisinde 3 farklı araştırma şirketinden “internet reklamcılığı ve pazarlaması” ile ilgili bilgi talebi içeren mesaj ya da telefon aldım. Demek istediğim şudur ki pazarımız çok canlı ve çok ciddi talepler var. Ayrıca hemen Edirne dolaylarından ülkeye girmek isteyen misafilerimiz mevcut. Benden söylemesi, internet pazarı çok büyüyecek…One Response to “İnternet Pazarı Çok Büyüyecek”

  1. Offroad diyor ki:

    İnternet pazarı her geçen gün büyüyor, sizinde dediğiniz gibi bir şeyin pazar haline gelebilmesi tamamıyla arz taleple alakalıdır. Arzda çok Talepte…

    Saygılar…

Leave a Reply