İPZ 2011′ in Ardından

Bakıldığı zaman büyük kalabalıkları hem de 2 gün boyunca büyük bir alanda host etmek ve bir içerik sunmak oldukça zor iş. Heleki İstanbul’ un ve interaktif dünyanın bu paralel yoğunluğu altında. Bu nedenle toplamda 2.000 e yakın katılımcı ile şenlenen interaktif dünyamızı buluşturan bu oraganizayona katılan herkesi kutluyorum. Umarım herkes için faydalı olmuştur. Çok bilenler ve takip edenler içinde çok ciddi bir networking ortamı mevcuttu. Pozitif, negatif tüm görüş ve düşüncelerinizi organizasyon tertip komitesi ile ayrıca paylaşmanızı da öneririm. MMI için katılımcıların fikirleri çok önemli.

Özel İPZ 2011 ekinde yer alan duygu ve düşüncelerimin tam metni aşağıdaki gibidir :

” İnteraktif Pazarlama Zirvesi bu sene 6. kez bizlerle beraber olacak. Bu süreç içerisinde, en başından bu yana bu organizasyonun bir parçası olmak benim için büyük bir onur ve önemsediğim bir iş oldu. Bir sektörün gelişebilmesi ve sektörleşmesi için sadece bu kanala yatırımlar yapılması yeterli olmamaktadır. Bu sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarının, insiyatiflerin, süreli yayınların, etkinliklerin, zirvelerin vb pekçok tamamlayıcı unsurun da oluşması gereklidir. Bu anlamda Türkiye İnteraktif Pazarı için en önemli birleştirici ve gündem belirleyici organizasyon İPZ olarak göze çarpmaktadır.

Bir İPZ’ nin kurgusu ve dizayn edilmesi süreci, diğer İPZ’ nin bitimiyle başlamaktadır. Yaklaşık 1 senelik bir hazırlık ve araştırma süreci sonunda program oluşturulmakta ve sektörün nabzı da sürekli tutulmaktadır. Bu anlamda 2011 için de benzer bir süreç izlenmiş ve yoğun çaşılmalar sonucu tatmin edici ve geliştirici bir program hazırlanmıştır. Bu bağlamda İPZ 2011’ in başarılı geçmesini tüm katılımcılara pozitif katma değer sağlamasını ve İPZ2012’ de tekrar birarada olmayı dilerim. ”

Bu Cuma biz Danışma Kurulu 2012 için çalışmaya başlıyor olacağız, saygılar sunarım.Leave a Reply