Yeditepe Üniversitesi ve Dijital Pazarlama

Bu sabah Yeditepe Üniversitesi’ nde dijital reklam ve pazarlama ile ilgili bir teknik çalışmamız vardı. Sanırım Berk ve Selin halen laboratuvar çalışmasına devam ediyorlardır.

Yaklaşık 30 kişilik bir gruba sabah Dünya’ da ve Türkiye’ de interaktif reklam ve pazarlamanın önemine dair bir anlatım yaptım. Bu anlatımda da üzerinde duruduğum en önemli konulardan birisi search engine marketing konusuydu. Bulunduğu pazarlarda ortalama olarak internet reklam ve pazarlama yatırımlarının % 50 sini domine etmekte. Yurt dışı üniversitelerde yapmış olduğum araştırmalarda da çok önemsenen bir konu SEM ve SEO. Hatta pekçok üniversitede yüksek lisans programı haline gelmiş durumda.

Benim yapmış olduğum anlatımdan sonra katılan gruba bir kampanya girişi canlı olarak gösterilecek ve 1 hafta boyunca geri dönüşler sağlanacak. Benzeri bir uygulamalı dersi Bahçeşehir’ de kendi öğrencilerim için de yapmıştım. Oldukça ilgi uyandıran bir konu bu bence. En az sosyal medya kadar hayatımızın  içinde olan bu arama motoru reklamcılığı ve pazarlaması, moogle :)) isimli ikame başka bir ürün çıkana kadar önemi arttırarak devam edecek kanaatindeyim.yeditepeOne Response to “Yeditepe Üniversitesi ve Dijital Pazarlama”

  1. Cupofwonder diyor ki:

    Cok yararlı bir etkinlik oldu. Teşekkür ederiz

Leave a Reply