Yeni Medya İş Fırsatları

Bu haftasonu SKY TÜRK TV’ de Yenibiriş sponsorluğunda yapılan İşte İş, İşte Eğitim programına konuk oldum. Diğer konuk Marmara Üniversitesi’ nden Prof.Dr. Servet Bayram’ dı. 45 dakikalık formatta bir program ve zaman az olduğu için derinlemesine bir sektör ve iş fırsatları analizi yapmaya fırsat olmadı. Ancak olabildiğince ve dilim döndüğünce bu fırsatları anlatmaya çalıştım.

Konuk öğrenciler lise seviyesindeydi ve şu an üniversite sınavına hazırlanıyorlar. Tabi bugün direk sektörümüzle ilgili olarak tercih edebilecekleri bir bölüm mevcut değil ne yazık ki. Bakalım hangi üniversite bu konuda kapsamlı bir adım atabilecek, merakla bekliyorum.

Genel olarak bir bilgilendirme yapma fırsatı sunduğu için yapımcı Figen Hanım ve Olcay Bey’ e ve programın sunucusu Beliz Hanım’a teşekkür ederim.

29012011-02612 Responses to “Yeni Medya İş Fırsatları”

  1. Ali Kemal Özdemir diyor ki:

    İyi günler Uğur Bey. Hafta sonu Skyturk’e konuk olduğunuz programın sonunu yakalayabildim. Digital medya konusu hemen dikkatimi çekti ama süre azalmıştı. Digital büro hakkında yeterli bilgi sahibi olamadım. Ben İ.Ü. gazetecilik bölümünden yeni mezunum. Yani sizin deyiminizle 0 kilometre iletişim mezunuyum. Askerden geldikten sonra iş bulamadım ve ben de bu boşlukta kendimi digital medya konusunda araştırmaya ve öğrenmeye adadım. Çünkü gelişmeler çok açık gösteriyor ki; geleceğin medyası, digital medya. Sizin programı görünce hemen internetten DB hakkında bir araştırma yapayım dedim. Çünkü orda anlattıklarınızdan DB’nin bu konuda eğitim veren bir yer olduğu izlenimine vardım. Benim hedefim ilerde kendi haber protalımı oluşturmak. Ancak bunun için kendimi çok iyi yetiştirmem gerekiyor. DB bana bu konuda neler önerir? Sözün özü; kendimi eğitmemde ne kadar yardımcı olabilir?

  2. Hasan Yaşar diyor ki:

    Programı kaçırdığıma üzüldüm, üniversiteler konusunda fikirlerinizi dinlemeyi çok isterdim. Diğer konuğunuz hocam Prof. Dr. Servet Bayram’da bu konularda bilgili bir insan, ondan ders aldığım için mutluyum.

Leave a Reply